Мощі святителя Луки Кримського відвідали Бердичів

28.11.2013

Із благословення Високопреосвященнішого Никодима, архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, 25-го листопада ковчег із часткою мощей святителя Луки Кримського прибув до Бердичева. Мешканці міста та паломники з благоговінням доторкнулися до святині.

Під переспів церковних дзвонів духовенство благочиння на чолі з благочинним Бердичівського округу, настоятелем Свято-Миколаївського собору протоієреєм Віталієм Бойковим та православні віруючі зустріли чесні мощі на паперті перед головним храмом міста. Велика благодать Божа відвідала Бердичів: люди отримали можливість вознести свої сердечні молитви до святого і попросити заступництва та духовної підтримки.

Святитель Лука: сповідник, Архієпископ Кримський

Мощі святителя Луки покояться в срібній раці у сімферопольському Свято-Троїцькому Кафедральному соборі. Архієпископ Лука (1877-1961 рр.) – особистість унікальна: видатний лікар і вчений, архіпастир і гуманіст, філософ і мислитель, праведник і мученик. За свою віру він був декілька разів заарештований і відправлений на заслання. Але й перебуваючи у далеких селах, лікував хворих, також продовжував допомагати пораненим воїнам і після закінчення терміну заслання в 1942-му році. Тоді ж єпископ Лука був зведений у сан архієпископа. Служіння на Красноярської кафедрі він поєднував із напруженою роботою хірурга. В 1946-му році прибув на Кримську землю, де зустрівся з різними проблемами та труднощами: післявоєнною розрухою, зачиненими церквами і відсутністю священиків. Багато сил доклав Владика, щоби навести порядок в єпархії: він перешкоджав закриттю храмів, намагався відкрити нові, особливо в сільській місцевості, від священиків вимагав суворого дотримання церковних правил і постійно боровся з єрессю та сектантством.

Незважаючи на похилий вік, архієпископ Лука не залишав медичну практику. Він був консультантом у Сімферопольському військовому госпіталі, у важких випадках нерідко сам оперував хворих. Владика володів безцінним даром: із вражаючою точністю ставив діагнози, а також міг передбачати майбутнє. В своєму будинку архієпископ Лука безкоштовно приймав недужих, які до цих пір із вдячністю згадують його. Авторитет Владики був настільки високим, що під час Богослужінь хворі намагалися доторкнутися до його облачення, глибоко вірячи , що це допоможе їм подолати недугу. Архієпископ Лука прагнув передати свій багатий досвід лікарям і студентам. Він часто читав лекції, виступав із доповідями і незмінно робив це в рясі з панагією.

Земне життя архієпископа Луки закінчилося 11-го червня 1961-го року. Він був похований у Сімферополі, на цвинтарі біля храму Всіх Святих. І після смерті святий продовжує допомагати хворим: молитва біля його могили, земля і вода, взяті з неї, приносять зцілення. Двадцять другого листопада 1995-го року рішенням Синоду Української Православної Церкви архієпископ Сімферопольський і Кримський Лука зарахований до лику місцевошанованих святих, а в 2000-му році на ювілейному Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви – до сонму новомучеників і сповідників для загальноцерковного вшанування.

У 1997-му в Сімферополі встановили пам'ятник святителю Луці, котрий освятив Блаженніший Володимир, Митрополит Київський. Тут завжди, і взимку і влітку, постійно букети квітів… Пастир у повному архієрейському облаченні правою рукою благословляє всіх нас…

Радуйся, отче святителю Луко…

У Свято-Миколаївському соборі Бердичева було звершено молебень із акафістом святителю Луці біля його мощей. Жевріли свічки в руках прихожан, багато хто прийшов до храму з квітами. Лунав молитовний спів: «Святителю отче Луко, моли Бога за нас!» Люди щиро підносили свої смиренні молитви: «О всеблаженний сповіднику і святителю отче наш Луко, великий угоднику Христовий! Із розчуленням схиливши коліна сердець наших (і припадаючи до раки гідних і чудотворних мощей твоїх), як діти батька, молимо тебе всеусердно: почуй нас, грішних, і принеси нашу молитву до Людинолюбного і Милосердного Бога…» І до кожного були звернені слова благочинного Бердичівського округу протоієрея Віталія Бойкова: «Ми переживаємо сьогодні велику духовну радість. До нас прибули чесні мощі святителя Луки, котрий у всьому православному світі шанується як покровитель немічних і стражденних. Маємо чудову можливість схилитися перед святинею і прийняти духовне світло й божественну благодать, що випромінюють нетлінні мощі. Нехай Господь молитвами святителя Луки дарує вам поміч та зцілення».

Віруючі в єдиному молитовному пориві підхоплювали урочисті слова акафісту: «Радуйся, святителю Кримський сповіднику Луко…» З трепетом люди слухали рядки з житія, сповненого великих трудів і справжньої християнської любові...

Під час перебування мощей у Свято-Миколаївському соборі до храму йшов невпинний потік людей, котрі зверталися до сповідника Луки з різними проханнями і потребами. «Вірю, що святиня має велику силу, – говорить прихожанка Олена. – Вона дає людям зцілення, добро і благодать. Святині – джерело нашої віри. Після смерті праведників багатьох із них Господь прославив нетлінністю тіла, і біля святих мощей відбуваються благодатні чудеса. Спілкування зі святими просвітлює нашу душу та допомагає знаходити шлях спасіння. Істинно живі святі угодники Божі посилають нам поміч». Півчий Анісій Іскра щиро радіє знаменній духовній події: «Люди мають велике щастя доторкнутися до мощей святителя Луки. Сьогодні зранку була похмура погода, але коли мощі прибули до Бердичева, дощ раптом припинився. Це Боже благословення…»

Мощі святителя Луки Кримського перебуватимуть у Бердичеві протягом тижня, з 25-го листопада по 1-е грудня. Після Свято-Миколаївського собору ковчег відправиться до церкви ікони Божої Матері «Цілителька», що на території Бердичівської центральної міської лікарні, де він буде знаходитися з 28-го по 29-е листопада. Потім святиня знову повернеться до Свято-Миколаївського собору.

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Мощі святителя Луки Кримського відвідали Бердичів

Мощі святителя Луки Кримського відвідали Бердичів

Мощі святителя Луки Кримського відвідали Бердичів

Мощі святителя Луки Кримського відвідали Бердичів

Мощі святителя Луки Кримського відвідали Бердичів

Мощі святителя Луки Кримського відвідали Бердичів

Мощі святителя Луки Кримського відвідали Бердичів

Мощі святителя Луки Кримського відвідали Бердичів

Мощі святителя Луки Кримського відвідали Бердичів

Мощі святителя Луки Кримського відвідали Бердичів

Мощі святителя Луки Кримського відвідали Бердичів

Мощі святителя Луки Кримського відвідали Бердичів

Мощі святителя Луки Кримського відвідали Бердичів

Раздел: 
Новости Благочиний