Поїздка бердичівських паломників до святинь монастирів Житомирщини

21.10.2020

Житомирщина приваблює паломників можливістю відвідати святі місця, які наповнені Божою благодаттю і дарують віруючим умиротворення та спокій… Вісімнадцятого жовтня з благословення благочинного Бердичівського округу архімандрита Варфоломія (Бойкова) парафіяни Свято-Миколаївського собору м. Бердичіва здійснили подорож до ставропігійного жіночого монастиря на честь Афонської ікони Божої Матері в урочищі Кип’яче та Свято-Анастасіївського ставропігійного жіночого монастиря м. Житомира. Духовну подорож супроводжувала екскурсовод паломницького відділу Бердичівського благочиння Лариса Поліванчук.

У Малому Афоні – жіночому монастирі в урочищі Кип’яче

Жіночий монастир Афонської ікони Божої Матері поблизу селища Чоповичі Малинського району Житомирської області називають перлиною урочища Кип’яче. А в народі святу обитель часто іменують Малим Афоном. Щоразу, коли паломники ступають на територію монастиря, вони застигають, вражені навколишньою красою: квітучими клумбами, зеленими острівцями рослинності та затишними куточками, які створюють відчуття умиротворення і гармонії. За всім із любов’ю й турботою доглядають насельниці обителі… Бердичівські паломники приєдналися до учасників Хресного ходу, а згодом разом з однією з черниць здійснили екскурсію монастирем і почули про його історію та святині. Обитель розпочала своє існування з громади сестер милосердя в 2001-му році, у 2007-му отримала статус монастиря, який був освячений Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром 7-го жовтня 2008-го року. Предстоятель Української Православної Церкви відвідував його у 2012-му. А у 2014-му році Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну Літургію в головному храмі обителі на честь Усіх святих, що на Святій Горі Афонській просіяли. Це був перший візит Предстоятеля УПЦ після інтронізації. «Своїм приїздом він благословив нашу скромну обитель», – сказала тоді настоятелька монастиря ігуменя Єкатерина (Смичок). Головний храм стоїть на дванадцяти каменях, привезених зі Святої гори Афон, одна зі стін церкви також викладена камінням, який доставлено з Афонської гори. Майже всі храмові ікони теж прибули звідти. Віруючі можуть схилитися перед ковчегом із частинками мощей 24-х афонських старців. В монастирському храмі зберігаються частинка поясу Матері Божої, чудотворні ікони Спасителя та «Троєручиця». Парафіяни Свято-Миколаївського собору м. Бердичева молилися за Божественною Літургією разом із іншими віруючими. Деякі з них сповідалися й причастилися Святих Христових Таїн. Згодом паломники відвідали невеликий храм священномученика Кипріана та мучениці Іустинії. Дізналися, що цілюще джерело, назване на їх честь, забило в напрямку з-під вівтаря з часу заснування монастиря. Тут спостерігалися численні випадки зцілення людей та різних чудес… Віруючі з молитвою занурилися у благодатні води купелі… Вже незабаром отримали благословення на послух у трапезній. Старанно потрудившись, скуштували смачної монастирської їжі…

Паломниця Ніна Дорофеєва вперше у жіночому монастирі на честь Афонської ікони Божої Матері в урочищі Кип’яче. Враження, говорить бердичівлянка, – неймовірні: «Це місце позначене Богом. Тут благодать і спокій. У душі – радість та піднесення, які неможливо описати… Хочеться знову відвідати обитель… Паломництво святими місцями окрилює людину…» Насолодившись місцевими краєвидами, помилувавшись птахами з монастирського господарства, здалеку поспостерігавши за граціозним лебедем на водоймі, подорожуючі вирушили у подальшу путь…

Свято-Анастасіївський монастир м. Житомира – тиха духовна пристань

Свято-Анастасіївський ставропігійний жіночий монастир на околиці м. Житомира за час свого існування став одним із найбільш відвідуваних паломниками. «Завжди радійте. Моліться без перерви. За все дякуйте », – за таким принципом живуть насельниці обителі. Сюди постійно стікається людський потік. І жовтневого дня у монастирі крім українських паломників можна було зустріти й віруючих зі Словаччини. Бердичівляни пройшлися територією, завітали до собору святої преподобномучениці Анастасії Римської з нижнім храмом в ім'я преподобного Серафима Саровського та храму Сергія Радонезького. Доріжка привела їх до могили спочилої схиігумені Рафаїли, де відчувається особлива благодать. З молитвою зупинилися біля останнього притулку матушки. Опустили в скриньку записки з проханнями до схимниці, вірячи, що вона неодмінно почує й допоможе... 
Повертаючись додому, передивилися в салоні автобуса просвітницький телефільм із духовними піснеспівами, перейнявшись словами:

Коли душа беззвучно плаче,
Коли покинула удача,
До неба мовчки я звернуся
І тихо Богу помолюся…

Молитовно схиляючись перед святинями Православ’я у поїздках, учасники паломництва зміцнюються у вірі, оновлюються і сповнюються духовної радості. Враження від подорожі збережуться надовго, і віруючі вже мріють про нову мандрівку...

Прес-служба Бердичівського благочиння.



















Раздел: 
Новости Благочиний