Сьомий благодійний вечір Різдвяних колядок у Бердичівському благочинні: запалимо свічку добра…

08.01.2018

З благословення Високопреосвященнішого Никодима, Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, 8-го січня у міському Палаці культури ім. О. Шабельника був проведений благодійний вечір Різдвяних колядок. Мешканці Бердичівщини зібралися на чудове дійство, яке сьомий рік поспіль проходить в усіх благочиннях єпархії із ініціативи правлячого архієрея. І знову у залі звучали богонатхненні слова «Тропаря Різдва».

Різдво Христове – велике свято, що знаменує собою невимовний дар любові і милосердя Господа до нас, грішних, – явлення Сина Божого на землі, Який зійшов із небес. Людське серце схильне до вчинення благих справ, адже вони не тільки облагороджують наше життя, але і надають йому сенс, вносять у світ духовну гармонію, тепло й добро. Всі ми – ближні і маємо допомагати одне одному, особливо тим, хто потребує підтримки. У світлі Різдвяні дні під час благодійних вечорів збирають кошти для дітей військовослужбовців, які загинули в зоні АТО, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, щоб вони могли оздоровитися у православному літньому таборі відпочинку «Стежинка до Бога».

Дзвони Різдва лунають, музика неба звучить…

Благодійний вечір Різдвяних колядок відкрили почесні гості. Високопреосвященніший Никодим, Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський привітав усіх із днем всесвітньої радості – Різдвом Христовим: «Славне місто Бердичів відоме своєю багатовіковою історією, культурною спадщиною й духовними традиціями. У знаному в світі місті шанують і бережуть народні звичаї. Вітаю всіх із традиційним благодійним вечором Різдвяних колядок. Нехай здійсняться мрії всіх дітей, нехай батьки перебувають у доброму здоров’ї! Любіть свою Батьківщину, Бога, Святу Церкву та одне одного. Нехай Свято Різдва Христового завжди живе і приносить нам радість!» Бердичівський міський голова Василь Мазур подякував Владиці Никодиму за архіпастирський візит: «Ваше Високопреосвященство, з перших днів свого служіння в Житомирській єпархії Ви постійно відвідуєте наше місто. Низький уклін Вам за духовну опіку і молитовну підтримку».

Незмінна ведуча свята Лариса Куліченко запросила всіх на Різдвяне дійство.

Святкову програму розпочав хор Свято-Миколаївського собору на чолі з регентом – протоієреєм Віктором Сватулою. Зала завмерла, слухаючи Різдвяні піснеспіви: «Радість нам ся явила, Діва Сина зродила. Небеса, небеса, небеса славлять, славлять…» Невдовзі сцену заповнили діти, для яких Різдвяні свята – найулюбленіші, і хвилини їх очікування починаються з Дня Святого Миколая. Вокальний ансамбль «Золотий ключик» Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова (керівник – Емма Харчук) потішив публіку дзвінким співом. Юні таланти Бердичева дарували глядачам свою творчість: піаністки Ольга Муравська та Катерина Богачова, ансамблі баяністів, скрипалів і домристів, квартет флейтистів (Бердичівська музична школа), солістка зразкового театру пісні «Краплинки» Ангеліна Нечипорук та вихованці танцювального ансамблю «Колібрі» ЦПО ім. О. Разумкова.
Славив Господа хор Свято-Троїцького храму м. Бердичева (регент – матушка Марія Гоюк): «Хвалу Богу даймо, весело співаймо…» Залою розходилися щирі побажання: «Боже, дай же вечір добрий вам, добрії люди!» Звучала прониклива мелодекламація у виконанні режисера ЦПО ім. О. Разумкова та керівника зразкового театрального гуртка «Трамвайчик» Валентини Ратушинської і актриси народного аматорського театру МПК ім. О. Шабельника Анастасії Сердюк. «Ми хочемо миру та небо блакитне, щоб голуб крилатий зберіг Україну…» – стверджували дівчата з ансамблю джазового співу «Старий рояль» ЦПО ім. О. Разумкова. Одна з його талановитих вихованок, важкохвора Вероніка Тищенко, потребує молитовної підтримки і допомоги, звернулася до присутніх ведуча Лариса Куліченко, у ці дні ведеться боротьба за її одужання…

Студенти-колядники з педагогічного колежу на чолі з музичним керівником Ольгою Яблонською потішили душу співами й віншуваннями:

Щоб вам шастя квітло
Вінком калиновим,
Щоб над вашим домом
Слава панувала,
А під мирним дахом
Любов розквітала!
Христос ся рождає! Славімо Його!

І всі у величезній залі єдиним серцем та єдиними вустами підспівували: «Україна колядує! Колядує вся земля!»

Юні скрипальки Анна Федун та Марія Лясковець (музична школа) чарували задушевними мелодіями. Звеселив гумором вихованець зразкового театрального гуртка «Трамвайчик» ЦПО ім. О. Разумкова В’ячеслав Гайдай. Дарував яскраві хореографічні замальовки зразковий аматорський ансамбль танцю «Яворочок» МПК ім. О. Шабельника. «Мирне небо нашого Різдва засвіти зорю надії», – закликав соліст МПК ім. О. Шабельника Дмитро Печенюк. Зразковий ансамбль фольклорного співу «Вінець» ЦПО ім. О Разумкова запрошував: «Пустіть щастя до хати – будемо колядувати!» Їх керівник Лариса Куліченко радила не зачиняти двері колядникам, щоб більше Божого добра увійшло до хати, нагадавши слова Святого Письма: «Де двоє або троє зберуться в ім’я Моє, там Я є посеред них».

Наприкінці понад двогодинної програми на сцену піднялися Високопреосвященніший Никодим, Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський, міський голова Василь Мазур і благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков. Правлячий Архієрей подякував за пережиті добрі почуття і повідомив, що протягом благодійного вечора були зібрані кошти на суму 5001 грн, які спрямують на лікування й спасіння раби Божої отроковиці Вероніки.

«Такі прекрасні зустрічі, – говорить Ніна Кузьма, мати чотирьох дітей і сімох онуків, – потрібні людям. Ми маємо дарувати добро й частинку серця тим, кому потрібна допомога». Переселенці з Луганщини, Наталія Дмітрієнко з сином Максимом та Анна Лонська з маленькими Тимофієм і Радомиром, –уперше на вечорі Різдвяних колядок у Бердичеві: «Щиро радіємо й співаємо разом з усіма, молимося з надією на щасливу долю нашої країни і повернення миру рідній землі».

Зала на чолі з Владикою Никодимом піднесено й радісно співала: «Радуйся! Ой, радуйся, земле, Син Божий народився!»

Віра невіддільна від справ милосердя, а добрі вчинки і допомога нужденним і є прояви любові, без яких віра мертва. «У Різдво всі трохи волхви», – писав відомий поет. Принесемо й ми свої скромні дари Богонемовляті Христу. Запалимо свічку добра, світло якої може стати спасінням і для нас самих…

Прес-служба Бердичівського благочиння.
Фото: прес-служба Житомирської єпархії.

Раздел: 
Новости Епархии