У Новограді-Волинському стартувала національна кампанія «16 днів проти насильства».

01.12.2011
У Новограді-Волинському стартувала національна кампанія «16 днів проти насильства».

В ці дні в місті Новограді-Волинському двадцятий рік поспіль проходить кампанія проти насильства в сім’ї в рамках національної програми «16 днів проти насильства». Вона була започаткована у 1991-му році жіночими громадськими європейськими організаціями. У 2001 році до цієї акції доєдналася Україна, і на сьогодні сотні країн офіційно визнали насильство соціальною проблемою.

Майже кожен день з 25 листопада до 10 грудня означений фактами й аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

Основними датами кампанії є:

  • 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок;
  • 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день за відміну рабства;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

2001 рік став роком, коли в нашій державі законодавчо було визнано факт існування проблеми насильства, на підставі чого було прийнято Закон України „Про попередження насильства у сім’ї”. До того часу вважалося, що проблема насильства є внутрішньою проблемою кожної родини. Спочатку акція носила характер боротьби проти гендерного насильства стосовно жінок. Але з часом прийшло усвідомлення того, що насильство відбувається в сім’ях не лише щодо жінок, а й до дітей та чоловіків.У Новограді-Волинському стартувала національна кампанія «16 днів проти насильства».

У Новограді-Волинському розпорядженням міського голови було затверджено ряд заходів, які мають на меті попередження насильства в сім’ях, розкриття даної проблеми та інформування населення, пропагування сімейних цінностей та усвідомлення проблеми молоддю та підростаючим поколінням.

28 листопада під головуванням заступника міського голови В.А.Костюка відбулося засідання постійно діючої робочої групи з питань попередження насильства в сім’ї. На зібранні було проаналізовано підсумки роботи відповідальних осіб протягом ІІІ кварталів поточного року, висловлено пропозиції щодо її покращення та ефективності, а також розглянуто план заходів, які проходитимуть в місті.

30 листопада у приміщенні загальноосвітньої школи №8 проведено засідання круглого столу на тему «Голос дитини проти насильства».

Ініціаторами акції стали активісти молодіжного клубу активного покоління «НІКА», спільно з відділом у справах сім’ї та молоді Новоград-Волинської міської ради. Серед запрошених - намісник Свято-Троїцького кафедрального собору протоієрей Валентин Мороз, представники волонтерського загону «Паритет» Новоград-Волинського медичного коледжу, практичний психолог Світлана Павлюк, головний спеціаліст служби у справах дітей Олександра Скиба, Ольга Кожухова – бібліотекар філії №1, Любов Косяк – волонтер клубу «НІКА», а також освітяни.

Головною метою зібрання присутні погодили вироблення ряд пропозицій, бачень щодо запобігання насильству, особливо до дітей, вивчити їх розуміння проблеми.

Намісник Свято-Троїцького кафедрального собору протоієрей Валентин у своєму зверненні до молоді звернув увагу присутніх на причини проблеми насильства. Насильство не можна перемогти силою, а тому потрібно не боротися проти насильства, а будувати міжособистісні стосунки виключно на засадах миру і любові. Лише так можливо досягти гармонії у стосунках, злагоди у сім’ях. Джерело любові - є Бог. Як тільки людина повертається лицем до Бога, пускає Бога в своє серце, в свою родину - тоді одразу зникають такі проблеми, які озвучуються сьогодні. Людина, котра любить, ніколи не скривдить, - наголосив священнослужитель.У Новограді-Волинському стартувала національна кампанія «16 днів проти насильства».

Своїм досвідом роботи щодо попередження насильства поділилися студенти-волонтери медичного коледжу. Сергій Вишинський розповів про проведену влітку акцію «Залишайся людиною!», під час якої на вулицях міста розповсюджувалися малинові браслети та інформаційні матеріали. Зі слів студента, при спілкуванні, одні люди були зацікавлені проблемою, були ті, кому ця проблема близька, але траплялися і такі, кому абсолютно байдуже до проблеми насильства. Також волонтери розповіли на скільки гострою та актуальною для молоді є проблема торгівлі людьми, жертвами якої можуть стати як чоловіки, так і жінки та діти.

Активісти молодіжного клубу активного покоління «НІКА», серед яких учні 6-9 класів ЗОШ №8, поділилися своїм баченням. Підростаюче покоління постійно зіштовхується з цим негативним явищем як в школі, так і на вулиці та вдома, проте воліє самостійно і без сторонньої допомоги протистояти психологічному та фізичному насильству.

Усі учасники круглого столу у своїх висловлюваннях стверджували, що саме сім’я, як духовний осередок може і має протистояти соціальним негараздам, в тому числі й насильству. Саме тому, актуальними є правова освіта батьків, дітей та молоді. Але найголовніше, це відродження справжніх сімейних цінностей, які будувалися б на християнських ідеалах. Тоді, значною мірою вдасться подолати багато проблем сьогодення.

Прес-служба Свято-Троїцького кафедрального собору м. Новограда-Волинського

Раздел: 
Новости Епархии