У селі Реї відзначили престольний празник Свято-Петропавлівського храму

14.07.2018

Двадцять п’ять років збирає під своїми склепіннями віруючих Свято-Петропавлівський храм села Реї. Дванадцятого липня, коли Православна Церква згадує Святих первоверховних апостолів Петра і Павла, сюди стікаються паломники з різних куточків Бердичівщини, щоб розділити духовну радість із парафіянами. Нинішнього літа на Божественній Літургії у день храмового свята зібралися священики благочиння і віруючі з сіл Реї, Гальчина, Маркушів, Малосілки, Мирославки, Осикового та Старого Солотвина і міст Бердичева, Житомира й Києва.

До храму Божого не заростає народна стежка…

Чверть століття звучить слово Боже у храмі, що був відкритий восени 1993-го року у пристосованому приміщенні. Люди трепетно зберігають у пам’яті сторінки його історії. Регент церковного хору Ганна Жморщук згадує 28-е листопада – день, коли у сільській церкві почали правити Богослужіння.

Спорудження нового храму – сокровенна мрія віруючих, говорить Валентина Шаверська, яка народилася в Реї і приїхала на престольне свято з Гальчина: «Пам’ятаю, як допомагала облаштовувати стару церкву моя мама, Єва Єрмолаївна Овчиннікова…» Теперішні парафіянки Антоніна Зощук, Людмила Трофімчук і Галина Довгалюк розповіли, що серед найперших благоукрасителів храму були також церковний староста Броніслава Рябіцька та прихожанки Валентина Осовська, Антоніна Жоглова і Олена Зощук: «Нині кожний, чим може, допомагає у будівництві майбутньої церкви. Сподіваємося, що з Божою милістю наступний храмовий празник зустрічатимемо у новому приміщенні». Уродженка с. Реї Клавдія Канінська разом із рідними приїхала з Києва: «Моє коріння звідси, моя мама Віра народилася тут 12-го липня, я щороку у селі на святковому Богослужінні». Жінка подарувала храму ікону Пресвятої Богородиці «Неупиваєма Чаша», яку привезла зі Свято-Введенського монастиря.

П’ятий рік парафію Свято-Петропавлівської церкви очолює ієрей Євген Дзядух. Стараннями й трудами настоятеля і віруючих, за підтримки народного депутата України Олександра Ревеги та голови фермерського господарства «Еліта-Хміль» Василя Цибульського ведуться роботи зі зведення п’ятикупольного хрестоподібного храму, який зростає на очах в оточенні пишних каштанів. Ще трохи, і над Реєю засяють золотом його хрести…

«Апостолов первопрестольницы и вселенныя учителие, Владыку всех молите мир вселенней даровати и душам нашим велию милость…»

Святковий день видався сонячним… Зранку на церковній паперті настоятель Свято-Петропавлівського храму ієрей Євген Дзядух відправив водосвятний молебень… Лунав спів хору, у синьому небі кружляв лелека, окроплені святою водою, широко посміхалися люди…

Святкову Божественну Літургію очолив настоятель Свято-Михайлівського храму с. Маркушів архімандрит Мануїл (Бицик), йому співслужили настоятель Свято-Петропавлівської церкви с. Реї ієрей Євген Дзядух, настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Старого Солотвина протоієрей Миколай Шпичка, настоятель Свято-Успенського храму с. Осикового протоієрей Олександр Худяков та настоятель Свято-Покровського храму с. Мирославки ієрей Михаїл Худяков.

Святих апостолів Петра і Павла називають первоверховними, звернувся до віруючих словами проповіді ієрей Євген Дзядух: «Не схожих один на одного апостолів Церква згадує в один день. Петро (раніше Симон) – простий рибалка і звичайна людина, яка заробляла на життя працею. Він був покликаний Ісусом Христом разом із братом, апостолом Андрієм Первозванним, і з самого початку слідував за Господом. Перед розп’яттям Христа Петро тричі відрікся від Господа, як Той і пророкував йому. Але розкаявся та спокутував свою зраду тим, що став полум’яним проповідником Христової віри. Після П’ятидесятниці – Зішестя Святого Духа на апостолів – своєю першою проповіддю Петро навернув до Христа три тисячі чоловік. Його шлях місіонера супроводжувався чудесами і зціленнями. Павло, який спочатку носив ім’я Савл, був блискуче освіченим фарисеєм і гонителем християн. На шляху в Дамаск Господь покликав його до апостольського служіння... Під час подорожі Савла просвітило яскраве світло, від якого він осліп. За велінням Господнім він попрямував у Дамаск… Прозріли його духовні очі, і просвітилися – тілесні . Прийнявши Таїнство Хрещення, він отримав ім'я Павло. Апостол почав проповідувати віру Христову, мандруючи з країни в країну і розсилаючи свої послання. Обидва апостоли прийняли мученицьку смерть за Христа… День пам'яті первоверховних апостолів – це нагадування нам про те, що кожен із нас покликаний проповідувати своїм життям Христа. Нехай Господь за молитвами святих апостолів Петра і Павла дасть нам силу духу, щоб ми могли наслідувати їх».

Цього святкового дня майже всі у храмі сповідалися й причастилися Святих Христових Тайн під час Божественної Літургії. Святі дари прийняли батьки, діти й люди поважного віку...

Хресним ходом навколо храму вирушили духовенство й віруючі. Радість переповнювала серця, на душі було мирно й тепло… ««Привлецыте нас ко сладости евангельские истины, свяжите узами любве Христовы», – молимо вас, апостоли Петре і Павле…

Настоятель Свято-Петропавлівської церкви с. Реї ієрей Євген Дзядух привітав усіх зі святом, подякувавши за спільну молитву. Архімандрит Мануїл (Бицик) приєднався до поздоровлень: «Це свято для кожного з віруючих вашої згуртованої церковної громади є однією з найурочистіших і найрадісніших подій. Воно нагадує, що потрібно прагнути до творення добра і милосердя, як це робили найбільш ревні учні Христа, два стовпи віри».

Після помазання святим єлеєм усіх запросили на святкову трапезу – скуштувати частування й поспілкуватися у дружній невимушеній обстановці.

Прес-служба Бердичівського благочиння.















Раздел: 
Новости Благочиний