У Свято-Миколаївському соборі Бердичева розпочалася реставрація іконостасу.

03.07.2012

У храмі увагу віруючих під час молитви завжди привертає іконостас. Він захоплює, зачаровує вибагливою й дивовижною красою та розвиває духовний зір. Багато років люди не перестають милуватися цією однією з найважливіших символічних частин Свято-Миколаївського собору Бердичева, яка є справжнім витвором мистецтва і приваблює пишнотою та багатством оздоблення, різьбленим декором і стриманістю кольорів.

Протягом останніх десятиліть чотириярусний іконостас не зазнав серйозних переробок і зберіг свою неповторну красу. Влітку цього року розпочалася його реставрація.

У Свято-Миколаївському соборі Бердичева розпочалася реставрація іконостасу.У Свято-Миколаївському соборі Бердичева розпочалася реставрація іконостасу.

«Іконостас символізує собою єдність Неба і землі, – розповідає благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков. – Він є відображенням Неба на землі. Це частина Неба, це явлення Творця, Божої Матері і Небесних безтілесних сил – Святих небожителів. І в той же час іконостас ніби символізує завісу старозавітного храму, що відділяє вівтар – Святая Святих, де відбувається таїнство Євхаристії, від основної частини храму, де збираються люди, котрі моляться. Це свого роду межа, яка відокремлює Світ небесний, горній, від світу земного, дольнего. Іконостас із іконами святих – це видиме зображення невидимого Царства Небесного. Віруючі, дивлячись на лики святих, звертаються до Неба…»

Іконостас називають вікном у Небо, відкритою Святою книгою. Він передає нам духовну суть того, що відбувається як у самому вівтарі, так і в Церкві Христовій. І храм завжди залишається місцем, де учні Христа збираються разом, щоб зустрітися з Ним Самим.

У Свято-Миколаївському соборі Бердичева розпочалася реставрація іконостасу.У Свято-Миколаївському соборі Бердичева розпочалася реставрація іконостасу.

Нещодавно в Свято-Миколаївському соборі розпочали реставрувати іконостас та чотири кіоти. Досвідчені фахівці кажуть, що це складний, копіткий і тривалий процес, котрий потребує застосування унікальних технологій, зокрема, такої, як осадження нітрату срібла з отриманням ефекту дзеркала. Технолог із хромування Максим Рабешко та виконавець підготовчих робіт Дмитро Соломонюк говорять, що таке відновлення вимагає ретельного попереднього обстеження, особливого ставлення і стану душі та високої майстерності: «Існує декілька технологічних етапів: попередня обробка, зняття старих покриттів, вирівнювання поверхні, нанесення сполучних матеріалів, осадження нітрату срібла, покриття стійким лаком та надання потрібних відтінків, щоби досягти гармонії тональних переходів».

Уже відновлено один із кіотів, за часом це зазвичай займає 2-3 тижні. На черзі – реставрація інших. Окрему деталь можна обробляти від години до двох днів – у залежності від її стану та специфіки оформлення, повідомили спеціалісти, показавши зразки робіт на своєму сайті: chromestyle.com.ua. І восени, обіцяють фахівці, з Божою допомогою іконостас Свято-Миколаївського собору знову засяє первозданною красою, а храм постане перед православними у всій своїй пишності.

Прес-служба Бердичівського округу.

Раздел: 
Новости Благочиний